До нашої школи завітали гості з метою відвідування тренінгового заняття у практичного психолога Садиговоі Раміни Шакіровни із застосування АРТ – терапевтичних технік «Арт-терапія - зцілення мистецтвом».
Арт-терапія (в перекладі з англійської мови – «лікування мистецтвом») допомагає краще усвідомити власний внутрішній світ. На сьогоднішній день широкого поширення набули такі види арт-терапії: ізотерапія, кольоротерапія, бібліотерапія, данс-терапія, музикотерапія, терапія з використанням тканини, драмотерапія і ін. Велика кількість видів арт-терапії підтверджує те, що лікування мистецтвом надзвичайно універсально і результативно.
Все починається зі знайомства. Цікавою стала ця вправа, бо треба було не тільки представити себе, а ще й відкрити власний секрет, бо «Багато хто знає, що я ... Але мало хто знає, що я ...».
Чого чекають сьогодні здобувачі освіти 6 класу, гості заняття? – позитиву, новизни, задоволення, перемог!
Всі готові розпочати працювати і впізнавати себе по – новому. Техніка «Сніданок — обід — вечеря» дає можливість простежити характер ставлення людини до себе та сприйняття себе в групі. На позитивних емоціях всі приступили до техніки «Колаж», яка дозволяє впорядкувати думки, працює з підсвідомістю людини. Колаж дозволяє визначити існуючий на даний момент психологічний стан людини, виявити актуальний зміст його самосвідомості, його особисті переживання. Арт-технологія «колаж» є ефективним, екологічним методом роботи з особою і групою, і може застосовуватися в різних напрямах діяльності психолога, як в терапії і діагностиці, так і у сфері викладання і навчання.
Кульмінацією заняття стало знайомство з метафоричними асоціативними картами, які використовуються як засіб консультування, психотерапії, покращення спілкування.
Ми працювали з картами під назвою «Морена», вони говорять про життя племені Шінгу в тропічних джунглях Бразилії. Бразильський художник Валді Мар, який жив серед Шінгу кілька років, стверджує, що він ніколи не зустрічав більш щасливих людей. Їх життя примітивне, невибагливе і в той же час багате і різноманітне. Такими ж були відповіді і мрії учасників заняття.
Час летить, а яке ж свято без подарунків: умовний розгаданий (тут допомогли міміка і жести), солодкий з пророцтвами та бурхливі оплески.
«У психології довге минуле, але коротка історія», – стверджував Герман Еббінгхаус. Цікава наука – психологія!
|